Vlastní objekty

Vlastními silami navržené objekty lze podle charakteru rozdělit do několika skupin.

Drobnosti

Jako první návrhy na tisk vlastních objektů přišly na řadu náhradní díly do myčky nádobí, robotického vysavače a mixéru. Pak následovaly nástroje a pomůcky pro ruční práce manželky.

Podle potřeby pak byly vytvářeny pomůcky k doplnění domácí dílny. Ukázky prací lze nalézt na samostatné stránce Drobnosti.

Modelová železnice

Po zvládnutí návrhu jednoduchých objektů jsem se pustil do něčeho složitějšího. Vzhledem k mému koníčku modelové železnici bylo jasné, co to bude. Výsledky práce je možné vidět na stránce Modelová železnice.

image image image image image image

Nástroje pro ruční práce

Pro manželčiny ruční práce jsem vyrobil několik pomůcek, například zvony a dna různých tvarů a velikostí na pletení z pedigu.

image image image image

Objemová DICOM data

První zkouška tisku objemových dat v DICOM formátu, pořízených počítačovým tomografem.

image image image image image image

Pro zpracování DICOM dat od jednotlivých řezů, přes 3D model a rekonstruovaný povrch až k výslednému STL modelu jsem použil své vlastní programové vybavení zde. První výtisk byl proveden z materiálu PLA v nižší kvalitě v měřítku 1:3.

image image image image image image

Po zkušenostech s prvním tiskem jsem vylepšil proceduru zprazpracování objemových dat o uzavření vnitřních dutin v porézních kostech. Podrobný popis postupu zpracování je předmětem samostatného článku Aligátor.

Hračky

Samostatnou kapitilou jsou hračky. Prvním větším projektem je Ježek v kleci. Vše potřebné k vytištění je možné stáhnout zde.

image image image image

Plně funkční robot byl postaven na základě robota "OTTO". Podrobnější popis jeho stavby je v samostatném článku.

image