Programové vybavení

Firmware tiskárny

Tiskárna je dodávaná s nahraným firmware, ale pro verzi s jednou tiskovou hlavou. Moje verze tiskárny má dvě hlavy, proto bylo nutné zavést jiný firmware.

Aktuální verzi firmware je možné stáhnout ze stránek výrobce.

Ovládací program tiskárny

Tisk je možné řídit přímo pomocí ovládacího knoflíku vedle displeje tiskárny. Ale pohodlnější je použít k řízení počítač.

Já používám k řízení tiskárny program "Repetier Host" verze 0.90C. Mně osobně na tomto programu několik věcí nevyhovuje. Snad budou lépe vyřešeny v novějších verzích programi, nebo si časem vytvořím vlastní ovládací program. Největším problémem je, že tento program nezvládá opravdu velké tisky. V tom případě je ovládání přímo na tiskárně nutností, nakonec se na něj dá zvyknout.

Program "Repetier Host" s konfigurací připravenou přímo pro konkrétní tiskárnu lze také stáhnout ze stránek výrobce tiskárny.

Slicer

Slicer je program, který rozloží objemový model na posloupnost vrstev, případně doplní podpěry. Jeden takový "Slic3r" je součástí dodávaného programu "Repetier Host".

Já osobně používám PRO verzi programu "KIS Slicer 64" ve verzi 1.4.5.

Tvorba 3D modelů

Velké množství modelů lze stáhnout z různých stránek. Ovšem těžko najdete to, co potřebujete. Nakonec je potřeba vytvořit vlastní model součásti nebo výrobku.

Já používám pro tvorbu modelů program "Free CAD" verze 0.16.